Jak przenieść plastikowe okna do trybu zimowego – regulacja okuć okiennych

regulacja okien plastikowych

Obecnie okna plastikowe są instalowane nie tylko przy naprawach lokali, ale także przy budowie nowych budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Odpowiednio monitorowane i użytkowane okna PCV mogą wytrzymać nawet 40 lat. Jeśli zainstalujesz plastikowe okna w mieszkaniu, oczywiście będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty. Cóż, jeśli potrzebujesz tylko wyregulować plastikowe okno, możesz to zrobić sam.

Plastikowa folia okna zrób to sam

Wszystkie te problemy nie zawsze są związane z żywotnością okna, niektóre z nich mogą pojawić się od razu po ich zamontowaniu. Jeśli więc masz ten lub inny problem z nowym oknem, nie spiesz się, aby zadzwonić do mistrza i wydać pieniądze na naprawy. W niektórych przypadkach wystarczy właściwa regulacja okien Sokółka, którą możesz wykonać samodzielnie.

Czasami problemy z zamknięciem okna pojawiają się w wyniku procesu takiego jak kurczenie się w domu. Patrząc na okno, zwróć uwagę na tzw. mimośrody montowane na jego obwodzie i zawarte w okuciach okiennych. Kiedy próbujesz obrócić rączkę, zaczynają się poruszać i wychodzić poza podkładki dociskowe. Ekscentryczne znaki pomagają zorientować się w zakresie nacisku. Kreski wskazują na ulicę, co oznacza, że ​​nacisk jest słaby, jeśli przeciwnie, jest zbyt ciasny. Często podczas montażu użytkownik nie otrzymuje informacji o możliwościach okuć okiennych. Aby zrozumieć, czy dla konkretnego okna PCV istnieje przejście do różnych trybów, należy przestudiować wygląd (oznaczenie) okuć, w szczególności czopu. Czop lub mimośród to okucie, które pozwala dopasować stopień docisku skrzydła do ramy okiennej. Znajduje się z boku skrzydła. Jeżeli na powierzchni czopa znajdują się otwory na klucz (w postaci gwiazdki, śrubokręta, sześciokąta) lub czop ma kształt owalny, oznacza to, że okucie to zapewnia możliwość obsługi okna w różnych sezonach tryby.

Kiedy okno wymaga regulacji

Możesz zrozumieć, że okno wymaga konserwacji, po następujących znakach: dotykanie skrzydła na ościeżnicy podczas jego otwierania; luźne dopasowanie skrzydła, przeciągi, wnikanie wody do wnętrza w czasie deszczu; silne zaparowanie szyb, tworzenie się lodu na szkle; otwieranie/zamykanie jest trudne i wymaga dużego wysiłku. Wiele osób po dłuższym użytkowaniu okien nie wie, że trzeba je regulować. Regulacja okien Nowogard, które instalują te konstrukcje, często zapominają o poinformowaniu o tej potrzebie. Przed przeniesieniem okien plastikowych do trybu zimowego należy dokładnie sprawdzić uszczelkę. Musi być oczyszczony z brudu i nasmarowany specjalnym smarem na bazie silikonu.

Dlaczego musisz dostosować tryby okien plastikowych?

Ustawienie trybów pozwala przedłużyć żywotność okna. Regulacja pozwala na zmianę stopnia dopasowania skrzydła do ościeżnicy. Rzeczywiście zimą materiał kurczy się, a latem rozszerza. Regulacja okien Ustka z PVC pozwala na zmniejszenie zużycia uszczelki i łączników. Ponadto niektóre powody zmiany trybów obejmują:

dmuchanie przez okno. Zimne powietrze zimą lub kurz latem to coś, czego należy unikać podczas montażu nowego okna; skrzydło słabo się otwiera / zamyka. Na przykład, jeśli plastikowe okno utknęło w trybie wentylacji, jednym z powodów może być – nieprawidłowo ustawiony tryb; zwiotczenie skrzydła. Jest to konsekwencja zużycia zawiasów, eliminowana jest poprzez przejście na tryb zimowy lub wymianę okuć. Możliwość przełączania trybów została zaimplementowana w oprawach znanych producentów. Jednak dzisiaj dostosowywanie okuć jest bardziej regułą niż wyjątkiem, dla wszystkich okuć, które są powyżej klasy budżetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.